یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

صبح روز یکشنبه تاریخ 20/05/92 آقایان دکتر هوائی ریاست محترم انجمن،به همراه تنی چند از اعضای هیئت مدیره انجمن آقایان مهندس نورمحمدی ، دکتر کرامتی و دکتر کاظمی و همچنین تعدادی از اعضاء انجمن به منظور آشنائی با فناوری های نوین بکار رفته در اجرای پروژه مسکن مهر پرند و همچنین اطلاع از روند پیشرفت فیزیکی و روند اجرای آن ، از این پروژه بازدید نمودند.در این دیدار ، از فناوری سیستم LSF (سیستم قاب فولادی سبک ) برای ساخت دو مجتمع 6 طبقه در فاز 5 مسکن مهر پرند بازدید گردید.
صنعتی‌سازی مسکن بخاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، مورد توجه تعاونی‌های مسکن‌مهر قرار گرفته بطوریکه آن دسته از تعاونی‌هایی که با دریافت زمین 99ساله، توان ساخت‌وساز را داشتند به سمت استفاده از فناوری‌های نوین ساخت روآورده‌اند.
از جمله آنها تعاونی فعال در فاز 5 مسکن مهر پرند میباشد که از اوایل سال 89 با دریافت زمین 99ساله در این فاز بعد از آشنایی با ساخت‌وسازهای صنعتی و بررسی انواع تکنولوژی‌هایی که تاکنون در این زمینه وارد کشور شده است، تصمیم گرفتند از سیستم LSF برای ساخت پروژه‌هایشان استفاده کنند.
فرزاد عالی رئیس هیات مدیره تعاونی مسکن‌مهر 5 منطقه 3 در این دیدار ضمن ارائه گزارش در خصوص روند پیشرفت پروژه افزود: علت اینکه برای ساخت پروژه تعاونی، سیستم LSF را انتخاب کردیم سرعت بالای اجرا و همچنین سبک بودن در عین مقاوم بودن آن است.در سیستم LSF زیبایی سازه نیز مد نظر ما بوده است. ضمن اینکه پرت مصالح ساختمانی به حداقل رسیده و در نتیجه هزینه ساخت کاهش پیدا می‌کند.
در پایان هیئت همراه از نزدیک ، با نحوه اجرا و همچنین ویژگی های منحصر به فرد سیستم LSF آشنا گردیدند.

1

2

3

4